22 тисячі жителів Латвії внесли себе в “чорний список” казино. Але суспільство не вважає ігроманію великою проблемою

21/10/2022

Жителі з гральною залежністю можуть включити себе до спецального реєстру, але ще більша проблема залежності в Латвії — алкоголізм — так вважають 51% респондентів, які взяли участь в опитуванні залежностей від SKDS. Далі йдуть наркотики (так вважають 13% опитаних), лише потім — азартні ігри (11% опитаних), а також куріння (10%) та комп’ютерні ігри (6%). Ще 9% респондентів зазначили, що важко відповісти.

Опитування громадської думки про залежність у Латвії відбувалося наприкінці серпня 2022 року, і сьогодні його результати представили під час дискусії щодо розширення реєстру ігроманів, до якого з моменту запуску себе внесли понад 35 тисяч осіб, у тому числі понад 22 тисячі осіб, на яких покладено заборону брати участь в азартних іграх.

Дискусія пройшла в рамках тижня Безпечних ігор, яку по всій Європі проводить Європейська асоціація азартних ігор та ставок, у Латвії її проводило Латвійське товариство інтерактивних ігор (LIAB). Дискусія – частина кампанії “Дізнайся залежність! Виключи себе з азартних ігор”, в рамках якої LIAB розповідає про можливості Реєстру та про відповідальну гру.

Члени LIAB активно виступають за те, щоб такий реєстр було введено у Латвії, заявив представник товариства у Латвії Каспарс Різна.

При цьому, за його словами, азартні ігри – це вид розваги, яким користується відносно невелика частина населення, і більшість людей ніколи не грали в азартні ігри ні в онлайн, ні в залах. У зв’язку з цим ризик цієї залежності набагато нижчий, ніж, наприклад, у алкоголю, який доступний усім, хто старше 18 років, незалежно від того, чи є у людини проблеми з алкогольною залежністю чи ні. На жаль, у цій сфері немає інструменту, який міг би виключити алкоголіків з обігу алкоголю”, – сказав Разна.

Водночас не можна заперечувати, що ризик ігрової залежності існує, тому однією з причин створення LIAB стала профілактика залежності та впровадження в індустрію принципів та інструментів відповідальної гри. Члени LIAB регулярно оновлюють та вдосконалюють кодекс відповідальності галузі.

“В інтересах індустрії не можна допускати до гри тих, хто має схильність до залежності. Тому ми також регулярно повторюємо інформаційні кампанії, розповідаючи про можливості реєстру”, – підсумував представник LIAB.

На запитання щодо участі в азартних іграх 76% респондентів відповіли, що за останні три роки жодного разу не грали в азартні ігри на гроші, 14% учасників грали в азартні ігри в інтернеті, а 10% — у фізичних ігрових залах або брали участь у лотереях.