Співзасновник Techiia Олег Крот запропонував уряду оновити законодавство в сфері гемблінгу та бетінгу

20/09/2022

Керуючий партнер компанії Techiia holding Олег Крот запропонував уряду оновити законодавство в сфері гемблінгу та бетінгу в Україні, повідомив в інтерв’ю dev.ua підприємець.

За його словами, до 24 лютого обсяг цього ринку в Україні складав $400 млн на місяць, або $5 млрд на рік. А бюджет отримував податків ну максимум на 1% від цієї суми. Бізнесмен запропонував збільшити суму надходжень до бюджету в десятки, а потім і в сотні разів.

«Я замовив за свої кошти 6 міжнародних досліджень, розуміючи: поки держава їх через свої тендери замовить, то пройде років 10, а путін здохне просто від старості. Завʼязав із представниками влади діалог. Ми виявили з деякими членами уряду в межах брейншторму „дірки“, які можна закрити, просто найнявши грамотних спеціалістів», — каже Олег Крот.

Він додає, що разом з партнерами запропонував державі механіку, яка працює, і яка може приносити країні на перших етапах у десятки разів більше податків. У середньостроковій перспективі — у 100 разів більше, а в довгостроковій перспективі — у 1000.

Олег Крот поставив запитання топовим гравцям глобального ринку: «Яка компанія є найбільшим платником податків у Великій Британії?» Відповідь: британська гемблінгова компанія Bet365.

При цьому Грузія вже заробляє на цьому ринку мільярди, а Україна заробила близько $30 млн на ліцензіях і приблизно $10–20 млн на податках.

При цьому щомісячний реальний обсяг ринку (валовий дохід) гемблінгу України до війни — близько $400 млн, розповів Олег Крот. Більшість цих грошей повертається до людей, тому що на беттінгу невелика маржа (на гемблінгу більше). Тобто ринок, вхід депозитів гравців, складав близько $5 млрд на рік. Частка ліцензцій та податків — це близько $50 млн. Маржа в цьому бізнесі, за словами співласника Techiia, від кількох відсотків до 30–40%.

«Тобто працювала велика кількість людей, юристів, працював уряд, розробляли законопроєкт, працювала податкова, а отримали $50 млн на рік? Ти розумієш узагалі, скільки коштувала ця робота? Я тут маю на увазі: «Шкурка вичинки не варта», — підсумував підприємець.