Міністерство охорони здоров’я України розробило клінічну настанову лікування ігрової залежності. Вона має стати основою для розробки й впровадження протоколу лікування залежності від азартних ігор, повідомляє “Суспільне Новини”.
“Клінічна настанова ґрунтується на даних доказової медицини про ефективність та безпеку медичних втручань, психотерапії, фармакотерапії й організаційних принципів її надання та включає передовий міжнародний досвід лікування лудоманії. Вона стане основою для розробки й впровадження протоколу (стандарту) лікування ігрової залежності”, — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що документ розроблений у рамках масштабного дослідження залежності від азартних ігор (лудоманії), яке проводилося командою експертів, соціологів та науковців громадської спілки “Центр відповідальної гри” (RGC) й Інституту психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків МОЗ України.
У межах дослідження було вивчено ігрову поведінку гравців та описано портрети українського гравця: “безпроблемного”, “проблемного” і “патологічного”.
Також було розроблено валідизований тест (анкету) самодіагностики для гравця для раннього виявлення проблем з азартними іграми та підготовлено клінічну настанову лікування ігрової залежності.
Responsible Gambling Center (RGC) – громадська спілка “Центр відповідальної гри”, що обʼєднує науковців, соціологів, лікарів, психологів та юристів. Серед стратегічних завдань спілки: проводити науково-дослідну роботу, навчати людей грати відповідально, захищати дітей та молодь від ризиків азартних ігор, допомагати проблемним і залежним гравцям та членам їхніх сімей, збільшувати доступність медпослуг для людей із ризиком та залежних гравців.
За даними платформи для роботи з відкритими даними Опендатабот, станом на 18 квітня за період з 2021 по 2023 роки в Україні було зареєстровано 739 лудоманів.
За даними Європейської асоціації азартних ігор і ставок (EGBA) у 2022 році рівень залежності до азартних ігор в ЄС сягав до 6,4% серед дорослого населення. Якщо Україна піде за європейським сценарієм, то вже у найближчі роки від півмільйона до 2,6 млн українців можуть стати ігроманами.
Звіт за результатами дослідження можна переглянути тут.