У складних воєнних умовах наповнення державного бюджету є пріоритетом, адже саме від цього залежить стабільне фінансування армії та підтримання обороноздатності країни. Водночас війна завжди означає різкий спад економіки, закриття бізнесів, скорочення попиту та ділової активності. Тож державі доводиться балансувати між наповненням бюджету та зниженням податкового й регуляторного навантаження на бізнес, аби втримати економіку на плаву.
Легальний гральний бізнес, який дуже активно критикували у довоєнний період, сьогодні сплачує податки та ліцензійні платежі краще. Це вкотре демонструє, що негативний імідж, який легальному гемблінгу намагались вигадати противники легалізації, є просто атакою на легалізацію даної сфери економічної діяльності.
Незважаючи на суттєві проблеми у власному бізнесі, пов’язані зі зменшенням кількості гравців, потребою переформатовувати та скорочувати команди працівників, різко знижувати витрати, легальні організатори і далі сплачують ліцензійні платежі до державного бюджету. Так, нещодавно член UGC, онлайн покер-рум GGPoker (ТОВ «НСУС ЮА») сплатив 6 млн гривень за ліцензію на організацію та провадження покерних ігор у мережі Інтернет.
Така свідома позиція – непоодинокий випадок. Майже всі легальні організатори азартних ігор, які є членами UGC та мають у своєму бізнесі онлайн-складову, намагаються справно сплачувати ліцензійні платежі навіть в умовах війни.
Що це говорить про легальний гемблінг в Україні? Насамперед те, що всього за два роки функціонування легального ринку азартних ігор він став:
- Патріотичним. Легальні організатори демонструють, що бізнес сьогодні – це не тільки про доходи. Насамперед це підвищений рівень відповідальності перед державою та громадянами, а кожна сплачена гривня до бюджету – підтримка для військових та цивільного населення.
- Гнучким. Всього за декілька місяців більшість легальних організаторів змогли ефективно перебудувати свій бізнес так, аби мати можливість і далі працювати, зберегти робочі місця та бути спроможними виконувати свої зобов’язання перед державою.
- Далекоглядним. Легальні організатори розуміють, що війна рано чи пізно закінчиться і для України відкриється безліч можливостей, зокрема інвестиційних. А отже, вони мають пережити цей важкий період для того, щоб швидко зростати у майбутньому. Тому сьогодні вони докладають максимум зусиль, аби допомогти державі вистояти.
Актуальність наведених вище тез підтверджує й позиція державного регулятора – Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей: «Пам’ятаймо, що поповнюючи державний бюджет, організатори азартних ігор не лише виконують свої зобов’язання, а й підтримують ЗСУ та наближають нашу перемогу!».
Легальний гральний бізнес сьогодні на практиці демонструє всебічну підтримку держави. І своєчасна сплата ліцензійних платежів є важливим елементом цілої системи заходів, які легальні організатори азартних ігор вживають для підтримки армії й цивільного населення.
Антон Кучухідзе, голова Ukrainian Gambling Council, спеціально для «Українські Новини»