Незважаючи на війну та низку законодавчих ініціатив, спрямованих на полегшення її економічних наслідків для легальних організаторів азартних ігор, вимоги законодавства залишаються чинними для всіх. Це означає, що отримання та поновлення ліцензій відбувається відповідно до встановлених законодавством правил, включно з вимогами до документів, які мають міститись у ліцензійних справах організаторів.
Під час криз, тим паче настільки серйозних, як повномасштабна війна, будь-який бізнес переживає складні часи, а отже сподівається на підтримку держави. Однак зняття певного адміністративного навантаження на бізнес не означає, що інші вимоги законодавства перестають діяти. Тому будь-який бізнес, який хоче й далі працювати, має виконувати вимоги законодавства та нести відповідальність за ухилення від дотримання відповідних зобов’язань.
Саме про це Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей нещодавно нагадала легальним організаторам азартних ігор, адже систематична актуалізація документів, які містяться в ліцензійних справах, є їхньою безпосередньою відповідальністю.
Зокрема, в заяві КРАІЛ йдеться про те, що за результатом перевірки документів, які зберігаються у ліцензійних справах, було встановлено, що строк свідоцтв про встановлення готелів відповідної категорії, в яких розміщені гральні заклади деяких ліцензіатів, вже закінчився або спливає. Комісія закликає ліцензіатів оновити інформацію щодо цих документів, аби не потрапити під санкції, передбачені законодавством.
На необхідності дотримуватись усіх встановлених законодавчих вимог у своєму нещодавньому інтерв’ю наголошував й Іван Рудий, голова КРАІЛ. На прикладі ТОВ «ТБК» він чітко пояснив, як надання хибної інформації або її укриття може призвести до суттєвих проблем для компанії, зокрема й до втрати ліцензії.
Актуалізація інформації та документів у ліцензійних справах, яка на перший погляд видається просто рутинною процедурною вимогою, насправді виконує декілька важливих функцій.
По-перше, це дозволяє КРАІЛ як основному регулятору відслідковувати зміни, які відбуваються у легальних організаторів азартних ігор, та вживати у разі потреби відповідних заходів.
По-друге, актуалізація даних та документів робить ринок набагато прозорішим, адже в них міститься вся інформація про ліцензіатів та їхню діяльність, включно з інформацією про кінцевих бенефіціарів. В умовах війни це особливо важливо, адже неприпустимо, аби українські ліцензіати були пов’язані з росією.
По-третє, порушення вимог про актуалізацію документів та інформації дозволяє швидко притягати порушників до відповідальності, забезпечувати однакові для всіх ліцензійні умови та запобігати поширенню нелегального гемблінгу.
Актуалізація даних та документів в ліцензійних справах – в інтересах як самих організаторів азартних ігор, так і держави, яка навіть у стані повномасштабної війни знаходить способи підтримувати функціонування легального ринку гемблінгу в Україні.
Антон Кучухідзе, голова Ukrainian Gambling Council, спеціально для «Українські Новини»