Вікторія Закревська: гральний бізнес під час війни: інвестиції – місія здійсненна

01/09/2022

Війна знекровлює економіку України. А кров економіки – це гроші. Гроші, які потрібні не лише для потреб Збройних сил України, а й для функціонування вітчизняного бізнесу, який своєю роботою сприяє нашій перемозі.

Оперативно знайти ці кошти для потреб економіки можна лише двома способами: позичити у борг та створити умови для інвестування у вітчизняний бізнес. Так, навіть під час війни є можливість працювати та залучати інвестиції.

Проте, перш ніж розраховувати на зацікавленість інвесторів, потрібно провести багато роботи — як організаційної, так і нормотворчої. Переважна частина такої роботи – це зона відповідальності державних інституцій: парламенту, уряду та регуляторних органів.

Зокрема, для консолідації зусиль зі створення сприятливих організаційних і економічних умов для залучення інвестицій у сферу організації та проведення азартних ігор 9 серпня 2022 року Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) та ДП «Офіс із залучення та підтримки інвестицій» (UkraineInvest) уклали Меморандум про взаємодію і співпрацю.

Співпраця між установами передбачатиме проведення робочих зустрічей, надання консультацій з питань залучення інвестицій, організацію та проведення спільних заходів (зустрічей, круглих столів, відеоконференцій) тощо.

Але для залучення інвестицій зусиль винятково з боку виконавчої влади недостатньо. Тут варто нагадати про потребу внесення змін до податкового законодавства, тобто ухвалення законопроєкту №2713-д, без якого неможливе входження на український ринок потужних міжнародних брендів.

Проте не лише влада, а й бізнес має докладати зусиль зі свого боку для залучення інвестицій. Ми в UGC й далі працюємо з нашими партнерами із SBC (Sports Betting Community) над впізнаваністю українського ринку азартних ігор.

У червні 2022 року UGC брала участь у World Gaming Executive Summit – конференції для лідерів світових онлайн/офлайн-операторів грального ринку та їхніх найвищих керівників, відповідальних за програмне забезпечення, послуги, маркетинг і регулювання.

У вересні має відбутися великий міжнародний гемблінговий івент – International Masters of Gaming Law (IMGL) 2022 Autumn Conference. Одна з панелей IMGL цього року повністю присвячена Україні та ситуації щодо впливу війни на вітчизняний та світовий ринки азартних ігор.

Вже сама назва панелі «Азартні ігри та геополітика: українська криза та її вплив на світову гральну індустрію» говорить про те, що міжнародна професійна гемблінгова спільнота уважно слідкує за війною в Україні та розуміє, що наша країна стикається з жахливими реаліями російського вторгнення.

Впродовж панельної дискусії, де я виступаю одним зі спікерів, буде розглянуто питання впливу російсько-української війни на місцеву індустрію азартних ігор та інші види бізнесу, пов’язаного з Україною, а також довгострокові наслідки війни для світової індустрії азартних ігор.

У мене є чітке розуміння, що західні компанії готові інвестувати в Україну навіть зараз. Особливо це стосується онлайн-бізнесу. І лише поєднання зусиль влади та бізнесу дозволить перевести цю готовність із категорії «плани» до категорії «дії».