Нелегальні казино маскувалися під нежитлові приміщення, які були оснащені комп’ютерами зі спеціальним програмним забезпеченням для проведення азартних ігор. Зловмисникам загрожує до дванадцяти років в’язниці з конфіскацією майна.
Нагадаємо, наприкінці літа минулого року оперативники управління стратегічних розслідувань у м. Києві спільно зі слідчими Дніпровського управління поліції та за процесуального керівництва Київської міської прокуратури викрили протиправну діяльність злочинної групи, яка організувала мережу гральних закладів. Таким був результат одного з етапів досудового розслідування, розпочатого за ч. 1 ст. 203–2 Кримінального кодексу України — зайняття гральним бізнесом.
Як розповів начальник Головного управління Національної поліції у м. Києві Іван Вигівський, правоохоронці встановили, що гральні заклади були завуальовані під нежитлові приміщення й розташовувалися в різних районах столиці:
«Під час санкціонованих обшуків ми вилучили близько сотні комп’ютерів зі спеціальним програмним забезпеченням, завдяки якому можна було проводити азартні ігри, а також інші речові докази протиправної діяльності зловмисників. Усе вилучене було направлено на відповідні експертні дослідження».
Поліцейські з’ясували, що організував незаконний бізнес 43-річний уродженець Вінниччини, який безпосередньо забезпечував фінансування мережі та координував дії інших учасників злочинної групи:
«Ми встановили, що зловмиснику допомагали четверо співорганізаторів — чоловіки, 1986, 1988, 1979 та 1973 років народження, та ще восьмеро спільників. Жінки працювали адміністраторами та касирами, а чоловіки забезпечували роботу комп’ютерів для безперервного доступу до азартних ігор, а також займалися охороною закладів», — зазначив очільник столичного главку.
У ході досудового розслідування слідчі зібрали доказову базу та розпочали кримінальні провадження за ч. 1 ст. 255 Кримінального кодексу України — створення злочинної організації, керівництво такою організацією або її структурними частинами та ч. 2 ст. 255 Кримінального кодексу України — участь у злочинній організації. Окрім цього, правоохоронці перекваліфікували попереднє кримінальне провадження з ч. 1 ст. 203–2 Кримінального кодексу України — зайняття гральним бізнесом на ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 203–2 Кримінального кодексу України — зайняття гральним бізнесом у складі злочинної організації.
«Наразі за процесуального керівництва Київської міської прокуратури слідчі повідомили тринадцятьом учасникам злочинного угруповання про підозри у вчиненні злочинів відповідно до їхніх ролей у незаконній діяльності. Санкція найбільш тяжкої статті передбачає до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна», — додав Іван Вигівський.