Ukrainian Gambling Council продовжує свою роботу з протидії та профілактики лудоманії, ризики якої з початком війни могли дещо збільшитися, оскільки активізувалися нелегали. Вирішення цієї проблеми – достатньо складне комплексне завдання, яке потребує тісної співпраці з різними державними інституціями.
Для поглиблення такої діяльності наприкінці серпня Громадська Спілка «Всеукраїнська Рада Гемблінгу» (Ukrainian Gambling Council) підписала Меморандум про співпрацю з Комісією з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), Міністерством соцполітики України, Державною регуляторною службою України, Національною соціальною сервісною службою України, ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров’я України», Координаційним центром із надання правової допомоги та ГС «Центр відповідальної гри» щодо створення системного підходу з попередження та протидії лудоманії.
Сторони-підписанти Меморандуму визначили наступні напрями у співпраці задля досягнення спільної мети:
- створення сприятливих умов для зниження та запобігання соціальним ризикам, пов’язаним із організацією та проведенням азартних ігор в Україні;
- сприяння впровадженню комплексу лікувально-профілактичних та соціально-реабілітаційних заходів для боротьби з ігровою залежністю;
- підвищення рівня обізнаності населення щодо можливих негативних наслідків ігрової залежності: формування свідомого ставлення до гри, розуміння, що втрата контролю над гральним процесом може призвести до залежності;
- сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства, що надають допомогу особам із ознаками ігрової залежності;
- формування життєвих навичок, уміння протистояти ризикам і загрозам, пов’язаним із ігровою залежністю;
- сприяння у проведенні інформаційних, експертно-аналітичних та інших заходів, спрямованих на профілактику та боротьбу з ігровою залежності;
- обмін аналітичними, статистичними та довідковими матеріалами і відомостями, що становлять взаємний інтерес;
- сприяння у захисті прав, законних інтересів, а також організація та надання послуг особам з ігровою залежністю;
- сприяння мінімізації шкоди від азартних ігор та запобігання ігровій залежності (лудоманії);
- розробка нормативно-правових актів, що регулюють питання профілактики та боротьби з ігровою залежністю, а також реабілітації залежних осіб.
Взявши участь у підписанні Меморандуму, UGC поглибила діалог із державними органами та вчергове довела свою відданість дотриманню принципів відповідальної гри загалом та протидії поширенню ігрової залежності зокрема. Ми вдячні КРАІЛ за те, що нас залучили до цього процесу на ранньому етапі.
Також сподіваюсь, що укладання Меморандуму стане точкою відліку в роботі державних органів щодо вивчення ситуації з поширення лудоманії на ринку лотерей та вжиття заходів для зменшення її рівня.
Зазначу, що наразі чинне законодавство не містить вимог до лотерейників щодо потреб робити хоч що-небудь для запобігання ігровій залежності, а компанії, представлені на цьому ринку, повністю ігнорують громадські ініціативи з протидії лудоманії й водночас не помічені у співпраці з державними органами.
Вдосконалення системи співпраці учасників легального ринку азартних ігор із державними інституціями для підвищення безпеки гравців і забезпечення дотримання всіх вимог чинного законодавства – було і залишається базовим пріоритетом у роботі UGC. Меморандум став черговою важливою сходинкою у нашій діяльності.
Вікторія ЗАКРЕВСЬКА, заступниця голови Ukrainian Gambling Council із комунікаційних питань