Антон Кучухідзе: якщо грати в азартні ігри, то тільки в легальних гральних залах

02/08/2022

Поки легальні організатори азартних ігор всіляко підтримують державу, незважаючи на складнощі у власному бізнесі, нелегали навіть під час війни і далі завдають збитків бюджету та обманюють гравців. На жаль, ця тенденція стосується як онлайн- так і офлайн-сегментів.

Уявити умови для розвитку бізнесу гірші за війну – неможливо. Особливо якщо йдеться про сектори економіки, які не є стратегічними. Мобілізація ресурсів та державної підтримки під час воєнних дій зосереджується на забезпеченні оборони та базових потреб населення, інші сектори економіки вимушені самостійно справлятись зі своїми проблемами.

Індустрія розваг, зокрема й азартні ігри, належить до другої категорії, а отже не має, на перший погляд, розраховувати на особливу підтримку з боку держави. Проте навіть за таких складних умов держава намагається підтримувати гральний бізнес, а легальні організатори – державу, запроваджуючи різні волонтерські й фандрайзерські ініціативи та сплачуючи податки до державного бюджету.

Водночас й досі існує сегмент нелегальних гральних платформ та залів. До того ж, користуючись високим рівнем невизначеності через війну та вимушеним згортанням діяльності легального бізнесу, нелегали проявляють все більше активності. Вони не тільки не закрили свої зали, але й далі відкривають нові онлайн-платформи та маскуються під легальних організаторів азартних ігор.

Обираючи послуги нелегалів, гравці наражаються на безліч ризиків, насамперед пов’язаних із фінансовою та особистою безпекою. Ключові з них – як мінімум три.

1.Незахищеність персональних даних. Граючи на нелегальних онлайн-платформах, ви надаєте свої персональні дані, включно з інформацією про банківські картки. Фактично ви передаєте ці дані шахраям, які можуть їх використовувати, як їм заманеться.

2.Ніяких гарантій. Легальні організатори працюють на сертифікованому обладнанні та програмному забезпеченні, використовують програмні алгоритми, які відповідають законодавству. Для гравців це означає, що існує чітка ймовірність виграти в азартній грі. Нелегали цього не роблять, тому немає жодних гарантій того, що гравець може виграти.

3.Виплата виграшів. Навіть якщо вам вдалось виграти в нелегальному залі, існує дуже великий ризик, що виграш ви не отримаєте або адміністратори нелегального залу чи платформи вигадають якісь додаткові «комісії» та «платежі», які ви муситимете сплатити. Виплата виграшів на легальних платформах і в легальних залах чітко регламентована законодавством.

Вирішуючи, де грати, ви маєте чітко розуміти, що робити це варто лише у легальних гральних закладах та на легальних онлайн-платформах. Перевірити легальність організаторів азартних ігорможна онлайн на сайті Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей.

Граючи у легальних організаторів, гравці користуються послугами компаній, які сплачують податки та наповнюють державний бюджет, а отже – наближають нашу перемогу. Це набагато краще, ніж нести гроші в нелегальні зали, де вам ніхто нічого не гарантує і де зароблені гроші витрачаються на все, що завгодно, окрім сплати податків та започаткування волонтерських ініціатив.

Також хотів би нагадати, що в Ukrainian Gambling Council працює гаряча лінія, на яку ви завжди можете повідомити про рекламу нелегальних гральних закладів та платформ. Наші юристи опрацюють ваше повідомлення та спрямують відповідні запити до компетентних установ.

Антон Кучухідзе, голова Ukrainian Gambling Council, спеціально для «Українські Новини»