За період війни росії проти України представники легального грального бізнесу чітко продемонстрували, що їхня діяльність приносить користь не тільки в мирний час, але й у кризових ситуаціях. Незважаючи на складні виклики для власного бізнесу, легальні організатори знаходять можливість та засоби допомагати державі як у військовій, так і в гуманітарній сферах. Обсяги допомоги від легального гемблінгу, надані всього за пів року, вже обчислюються сотнями мільйонів гривень.
Оскільки Ukrainian Gambling Council сьогодні об’єднує понад 80% представників легального ринку азартних ігор в Україні, ми дуже добре бачимо, як ліцензований бізнес взаємодіє з державою під час війни. Слід зазначити, що легальні організатори продемонстрували справжню патріотичну позицію. До того ж допомагають вони не тільки в межах своїх офіційних зобов’язань, сплачуючи податки та ліцензійні платежі, але й у межах власних волонтерських та благодійних ініціатив.
Станом на 1 вересня члени UGC сплатили за ліцензії майже 350 млн гривень. І якщо у довоєнний період ця цифра не мала б когось дивувати, то у воєнний час, зважаючи на всю складність положення індустрії розваг, це є хорошим результатом. Адже майже 10 млн доларів у державний бюджет тільки від сплати за ліцензії від одного з десятків секторів економіки – це суттєва підтримка, з огляду на те, що дуже багато бізнесів сьогодні збанкрутували або не сплачують податки та збори через неможливість це робити.
Окрім поповнення державного бюджету, легальний гемблінг також проявляє свою свідому позицію через підтримку держави волонтерськими та благодійними проєктами. За найбільш консервативними оцінками, за пів року члени UGC надали державі підтримки на понад 200 млн гривень. Варто наголосити, що ця допомога була пов’язана як з безпосередньою підтримкою Збройних сил України, так і з реалізацією гуманітарних та соціальних програм для цивільного населення.
Спектр волонтерської та благодійної діяльності, до якої залучені легальні організатори, дуже широкий – від передачі обладнання та транспорту військовим до надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам та психологічної реабілітації населення. Окрім цього, легальні організатори допомагають з працевлаштуванням людей, які втратили роботу через воєнні дії, та створюють можливості для кожного гравця брати участь у волонтерських проєктах, просто граючи в улюблені азартні ігри онлайн.
Усі ці дії, безперечно, демонструють чітку проукраїнську та державницьку позицію легальних організаторів азартних ігор. Якщо вони будуть здатні продовжувати далі в такому ж дусі та виконають сповна свої зобов’язання щодо оплати ліцензійних платежів, то державний бюджет поповниться до кінця року на понад 1,2 млрд гривень.
Виконання бюджетних зобов’язань дозволить легальним організаторам не тільки допомогти державі, але й посилити позиції індустрії легального гемблінгу в дискурсі стосовно потреби якнайшвидшого ухвалення податкового законопроєкту 2713-д. Це варто якнайшвидше зробити як мінімум із двох причин – у ці важки часи дати легальному гемблінгу стабільність хоча б у питаннях податкового навантаження та створити умови для швидкої повоєнної відбудови індустрії.
Антон Кучухідзе, голова Ukrainian Gambling Council, спеціально для «Українські Новини»