Темою більшості моїх останніх блогів є невиправдана критика на адресу легального ринку азартних ігор. Приводи для критики найрізноманітніші. Однак у тез противників ринку є спільна риса – вони хибні. Їхня маніпулятивність стає чітко зрозумілою в той момент, коли ви дивитесь на реальні цифри та факти. Поточна ситуація з доходами бюджету від легального гемблінгу яскраво це демонструє.
Останні декілька місяців кількість провокативних заяв у бік легального ринку азартних ігор, й зокрема КРАІЛ, постійно збільшується. Водночас абсолютно ігнорується реальний внесок індустрії в економіку країни. Так само критики не згадують про добровільну фінансову підтримку легальними організаторами армії та населення з самого початку війни росії проти України.
Утім, коментувати ці маніпуляції та вступати в порожні суперечки, які не мають ніякого сенсу, — не в моїх правилах. Вважаю, що найкращою відповіддю на провокації та дезінформацію є факти та статистика.
А тепер давайте поглянемо на факти в розрізі однієї з ключових тем для критики – наповнення державного бюджету від гемблінгу. Завдяки плідній роботі команди, КРАІЛ спрямувала до держбюджету понад 522 млн грн за І квартал 2023 року. Це на 62% більше від запланованої суми в 322 млн гривень. Всього, згідно з планом на 2023 рік, державний бюджет має отримати 1,596 млрд грндоходів від гемблінгових ліцензійних платежів. Тобто за перші 3 місяці року отримано вже 34,5% від цієї суми. І хочу зауважити, що це — сплата виключно за ліцензії, без врахування сотень мільйонів гривень податків, які легальні організатори вже сплатили за цей рік.
Якщо подібна тенденція збережеться, то можемо прогнозувати, що легальний гемблінг у кінці року зможе навіть перевиконати закладені в бюджет показники. В разі, якщо нарешті буде ухвалено податковий законопроєкт 2713-д та запроваджено єдину Державну систему онлайн-моніторингу (ДСОМ), то вірогідність реалізації такого прогнозу стрімко збільшується.
Отже, про яку неефективність Комісії та «недоплату» грошей у бюджет з боку легальних організаторів азартних ігор може йтися? Не треба бути фахівцем, аби зрозуміти, що реформа приносить користь.
Поки інші працюють «словом», легальний гральний бізнес й далі працює «ділом», і кількісні показники доходів бюджету дуже чітко вказують на це. Тому критика на адресу Комісії та ринку в цілому є невиправданою. Крім того, якщо дивитись прагматично, вона є економічно невигідною для держави. В чому сенс критикувати та знищувати індустрію, яка з першого року існування виконує, а в деяких випадках перевищує показники наповнення державного бюджету? Дуже сподіваюсь, що маніпуляції навколо легального гемблінгу найближчим часом зупиняться і ми будемо працювати над розбудовою галузі, яка може приносити державі мільярди доходів на рік.
Слава Україні!
Антон Кучухідзе, голова Ukrainian Gambling Council, спеціально для «Українські Новини»