Антон Кучухідзе: легальний гемблінг знову атакують та демонізують

28/02/2023

Через війну для сфери легальних азартних ігор, як й для будь-якого іншого бізнесу, змінилось майже все. Однак, є один аспект, який залишився незмінним – легальний гемблінг продовжують демонізувати та атакувати. Все частіше можна почути маніпулятивні заяви проти легального бізнесу, а нелегалів «борці за справедливість» намагаються не помічати. На фоні реальних показників доходу державного бюджету від легального гемблінгу такі заяви виглядають, м’яко кажучи, дивно.

Замість того аби спрямувати свій потенціал на досягнення перемоги над спільним ворогом, деякі політики намагаються заробити політичні бали маніпулюючи гостросоціальними темами. Наприклад, розповсюджуючи неправдиву інформацію про реальні доходи державного бюджету від легальних азартних ігор та критикуючи реформу в цілому.

Останнім часом окремі політики активізували свої атаки на легальний гральний бізнес: розповсюджують фейки про «лише 35 млн грн» сплачених податків за минулий рік. При цьому, вони дуже наполегливо забувають цифру в 1,16 млрд грн, які за даними держказначейства легальний гемблінг сплатив до бюджету тільки у вигляді ліцензійних платежів минулого року.

Враховуючи подібні заяви напрошуються як мінімум два висновки. Або люди, які пишуть цим політикам тези, не проводять моніторинг ринку та не дивляться офіційну статистику, або ці заяви є просто низькосортною маніпуляцією розрахованою на необізнану та неуважну аудиторію. В будь-якому випадку вони суперечать фактам.

Давайте розглянемо це на конкретному прикладі одного з членів Ukrainian Gambling Council, бренду PIN-UP Ukraine. Минулого року компанія перерахувала до державного бюджету 271,2 млн грнподатків і ліцензійного збору (плата за ліцензію за другий рік була внесена в повному обсязі – 23,4 млн грн). До податкових відрахувань увійшли: податок на прибуток, єдиний податок, податок на доходи фізичних осіб, військовий збір та ЄСВ. Тобто лише одна легальна компанія за 2022 рік сплатила 247,8 млн грн податків. В 7 разів більше за 35 млн грн, які критикани приписують всьому легальному сектору.

Необхідно розуміти, що легальний гемблінг залишається дуже політизованою темою, навіть не дивлячись на те, що в країні йде війна. Через бажання отримати політичний зиск, або відверто підігруючи нелегалам, деякі політики завзято тиражують фейки про легальний гемблінг. Їм дуже не подобається, що сектор не тільки зміг вистояти в перший рік війни, але й проявив патріотичну позицію, надавши допомогу цивільному населенню та ЗСУ на сотні мільйонів гривень.

Саме тому не потрібно вестись на маніпуляції. Сьогодні інформаційний простір наповнений викривленою інформацією про легальну сферу азартних ігор, а отже необхідно ретельно перевіряти ті тези, які поширюються в традиційних ЗМІ та соціальних мережах. Робити це можна через офіційні відкриті джерела, наприклад, такі як сайт Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей.

Антон Кучухідзе, голова Ukrainian Gambling Council, спеціально для «Українські Новини»